طرز صحیح شستن موها را بدانیم. . .

بهتر است قبل از شستن موها، آنها را شانه بزنید،این کار علاوه بر از بین بردن در هم رفتگی‌های مو، آلودگی و سلول‌های مرده پوست سر را از آن جدا می‌کند و به همین دلیل شستشوی موها بهتر صورت می‌گیرد.
پیش از ریختن شامپو روی موها حتما موهایتان را با آب ولرم به مدت حدود 30 ثانیه خیس کنید, دقت شود که آب خیلی داغ نباشد چراکه به بافت موها آسیب می‌رساند.

 بهتر است شامپو را مستقیم روی موها نریزید و ابتدا مقداری شامپو را روی دستشان بریزید و دست‌ها را به هم بمالید تا کمی کف کند و سپس کف را روی ریشه موها بکشید.

شامپو را پس از رقیق‌کردن روی دست، روی ریشه مو بمالید و آن را روی ساقه موها به سمت پایین و در طول مو پخش کنید. در عین حال با انگشتانشان به نرمی موها و پوست سر را مالش دهید ولی هرگز موها را چنگ نزنید و در بالای سر جمع نکنید.

این کار باعث در هم پیچیدن موها و سخت شانه شدن آنها، ریزش موها و حتی کنده شدن پوسته سر بر اثر ایجاد فشار روی پوست سر می‌شود. همچنین چنگ‌زدن موها باعث آسیب به موها می‌شود.

مدت زمان مناسبی که شامپو برای تمیزکردن موها باید روی سر باقی بماند نباید بیشتر از یک دقیقه طول بکشد. همین مدت زمان برای تمیزکردن موها کافی است. ماساژ در هر نقطه بدن به آن آرامش و احساس خوبی می‌دهد. این مساله در مورد پوست سر و موها نیز کاملا صدق می‌کند و نیز باعث گردش خون بهتر در پوست سر می‌شود.بعد از شستشو باید موها را با آب ولرم شست.